Revír: Český pohár CFT 2011-2012 Vydáno dne: 2012-03-23
Tímto bych chtěl jménem direktoriátu turnaje pogratulovat všem vítězům druhého ročníku k získaným trofejím a zároveň poděkovat všem zúčastněným za Fair Play hru. Velice nás potěšilo, že všichni závodníci dodržovali pravidla turnaje a nemuseli jsme řešit žádné vážné incidenty a nikoho vyloučit - ještě jednou velké díky všem !!! Je nám líto, že se pohřešuje náš dopisovatel "Loudil Tintěra", který se ztratil po závodě v Indickém oceáně, nebudeme spekulovat zda se utopil nebo si jen "prodloužil" dovolenou a ještě se nám vrátí ... uvidíme.

GRATULACE VÍTĚZŮM !!!

Hlavní závod o pohár CFT

1. místo - LADADAR
2. místo - DABEL
3. místo - FANA8

Závod o NEJvětší rybu ( bodování A )

1. místo - DABEL
2. místo - LADADAR
3. místo - FANA8

Závod o NEJvíce ulovených druhů ( bodování B )

1. místo - LADADAR
2. místo - ROMLINSON
3. místo - DABEL

Závod o NEJvíce ulovených ryb ( bodování C )

1. místo - LADADAR
2. místo - BERTIK007
3. místo - FANA8
3. místo - DABEL

Nakonec ještě jednou poděkování všem za super zábavu a zvláštní díky našim sponzorům za dodání pohárů a medailí pro vítěze - DÍKY
Zvláštní díky TINTĚROVI za dokumentování části turnaje a kontrolu dodržování pořádku u vody - DÍKY
TCmu obrovské DÍKY za spoustu času, který turnaji věnoval - DÍKY
RADUZovi patří obrovské DÍKY za organizaci celého turnaje a zpracování dat - DÍKY

Turnaj sponzorovali dodáním pohárů a medailí: RADUZ a THOMAS CZ - DÍKY

Všechny vítěze bych rád touto cestou požádal o to aby napsali na závodní e-mail své poštovní adresy aby jsme jim mohli zaslat zasloužené ceny.

za direktoriát turnaje zdraví

Jerry

Revír: Indian Ocean Vydáno dne: 2012-02-08
Po skoro měsíční pauze, zaviněné mou částečnou neschopností, ztrátou poznámkového bloku a ořezávátka na tužku, se vám opět hlásím se svým zpravodajstvím z českého poháru ve FS. O tomto víkendu všichni závodníci,ale i organizátoři absolovali již 12 závod osmnáctidílného seriálu již zmiňovaného českého poháru. Tentokrát nás čekal mořský akvarijní souboj v teplém prostředí Indického oceánu. Všem organizátorům tedy palec nahoru za přesný „timing“ , že jsme mohli z naší české pravé zimy alespoň na týden zmizet do teplých krajin. To by ale k pochvale k organizačnímu stanu bylo vše. I já, a to jsem rybářský analfabet, jsem během své kariéry a pohybování se kolem různých rybářských závodů ještě nikdy neviděl plavanou na moři. Nejlépe to hned během prvního tréninkového dne vystihl známý odborník na mořské rybky a stálý účastník českého poháru Stan4d. Ten po dvou hodinách strávených na mořském břehu a ulovení dvou rybek vykřikl : „ Kterej kokot vymyslel chytat na moři na splávek“. A ono to šlo, již ve čtvrtek, den před závodem, se již dalo tušit že 100 ryb za hodinu nebude pro mnohé problém. V samotném závodě nakonec o malý kousek vyhrál Raduz před Fánou, když oba dva atakovali magickou hranici 200 ryb za hodinu. O bronzovou medaily svedli těsný souboj Fousek(který již dokázal vyhrát na Dream beach) a Yoggi. Na Fouska sice zbyla medaile bramborová, ale pro oba to byl výborný výsledek. Milým překvapením bylo ještě sedmé místo Suhajka a 9 příčka jeho rybářského kolegy Sejtana. Naopak propadli konkurenti o celkové prvenství. Až osmé místo Dábla a dokonce 10 místo loni celkově stříbrného Ladadara, ale opět ukázalo jak je celé startovní pole vyrovnané a na špičkové úrovni a jak je těžké se prosadit do elitní pětky. S první pětky celkového pořadí je ještě zklamáním třinácté místo Bertíka. U něj je ale dostatečnou omluvou, že závod odchytal bez jediného tréninku, jelikož mu rodinní příslušníci na cestu přibalili vnoučata. Celý tréninkový týden tak strávil hlídáním a střídavou koupelí v hotelovém bazénu a stavěním báboviček na mořské pláži. Nyní se celé pole přesunulo na těžký kaprařský revír „Conningbrook“ kde nás čeká boj o největšího kapra. Závod velmi podobný loňskému klání na Senci a podle dosavadních tréninkových dávek již několik borců vytáhlo šupináče 19 kg. Věřme že během víkendových bojů o medaile, díky kvalitě všech našich lovců padne zde magická hranice 20 kg.
Z Indického oceánu pan Loudil Tintěra

Revír: Orinoco Fishing Vydáno dne: 2012-01-03
Po vánoční přestávce se hlásím se svým zpravodajstvím z osmého závodu českého poháru.Tentokrát se bojovalo přímo na silvestra a organizátoři celého turnaje nás zavedli až do Jižní Ameriky , na všemi rybáři z celého světa oblíbenou Venezuelskou řeku Orinoco. Jak jste jistě oproti všem zvyklostem zaregistrovali,tentokrát se svým plátkem přicházím už v pondělí ,tedy bezprostředně po skončení závodu v Latinské Americe. Toto vše je zapříčiněno tím ,že jsem se přes vánoce zastavil také doma. Sice jen na pár chvil , ale štědrovečerního kapra z bramborovým salátem jsem stihl a stačil se podívat i pod stromeček. Zde jsem k mému nadšení z vánočního papíru po dlouhém souboji s vánoční mašlí ,vybalil novou tužku a notýsek. A to je právě ten důvod mého reportérského zrychlení. Jak se později ukázalo,vánoční pauza a dárky přišla vhod nejen mně, ale i všem závodníkům,organizátorům a všem divákům. Když se všichni začali trousit postupně na Orinoco,byly u závodníků k vidění nové teplé ponožky,sem tam byl zahlédnut i nový háček a také jsem objevil i jeden nový prut . Brněnský závodník Fána sice svůj nový pozlacený prut značky Shimano ,celý trénink šetřil a pečlivě ho ukrýval v bivaku, ale na hlavní sobotní závod ho přece jenom použil. Výsledkem tohoto perfektně zvládnutého taktického manévru byla na břehu Arapaima 31 KG a zasloužené vítězství v závodě.Pro samotného brněnského harcovníka,který celý týden chytal jen čudly 18 kg,to byl takový šok,že veškeré zásoby ( rachejtle,ohňostroje a 15 litrů kořalky) na půlnoční silvestrovskou noc , zlikvidoval ještě do oběda. Na druhém místě skončil Raduz a bronzovou medaili bral známý arapaimista Bertík. Až na čtvrtém a pátem místě skončili největší favoriti Ďábel (který jako jediný v tréninku vytáhl 32 kg) a TC (ten mněl během tréninku 31 kg na svém prutu dokonce dvakrát) . Silvestrovský závod v jižní Americe tedy patřil mezi povedené a svým napětím přinesl i krásnou tečku za rokem 2011. Na tom se o silvestrovské noci shodli všichni lovci i organizátoři .Svědčí o tom i fakt ,že díky množství litrů na osobu jsme se na Dream Beach ( pozn.autora: další závod českého poháru) všichni přesunuli až dnes s dvoudenním zpožděním oproti původním plánům celého direktoriátu soutěže. Na závěr bych chtěl jménem organizátorů a direktoriátu soutěže popřát všem: Šťastný Nový rok 2012,hodně štěstí zdraví a osobní pohody a v neposlední řadě ostré háčky jak v reálném tak virtuálním rybaření .
Z Orinoco fishing pan Loudil Tintěra

Revír: Rzeka Wkra Vydáno dne: 2011-12-21
Po týdenní pauze,zaviněné mou dobrovolnou pomocí v nahánění našeho FS závodníka klokana Kiklopa v lesích na Vysočině,se vám v předvánočním shonu hlásím z prestižního českého poháru.Jak naznačuje má první věta dnešního vydání tohoto plátku,poslední dny celého závodu byly opravdu hektické. Nejprve se nám minulý pátek oženil lakýrník Stan4d,potom rychlý přesun na Waldweiher. Tam jsme prožili krásný rybářsky víkend (podle nenažranosti místních ryb,by se spíše dalo napsat „Krásný rybářský masakr“) ,poněvadž tam si lovci ani na minutu neodpočinuli. Závod ,který byl vypsán na ulovení co nejvíce druhů ryb, vyhrál Raduz ,před druhým Fánou8 a na třetím místě skončli Petr Harada. Po skončení závodu se celý závodní stan přesunul na krásný polský revír „Rzeka Wkra“. Ihned po přesunu ,ale přišla první komplikace.Hned v pondělí organizátoři zjistili ,že ve svém bivaku Kiklop není a po shlédnutí televizních novin bylo vše jasné. V okolí Humpolce (pro neznalé Kiklopovo trvalé bydliště) pobíhá dosud neidentifikovaný klokan. Neváhal jsem ani minutu,okamžitě jsem skočil do svého reportérského speciálu a vydal se jako jeden z mnoha dobrovolníků pomoci zachránit celý český pohár. Tato operace byla velice náročná a nebezpečná,jelikož se odehrávala v blízkém okolí tudy proudící dálnice. Nakonec se po čtyřech dnech neúspěšného honu Kiklop sám vrátil do svého obydlí. Po krátkém odpočinku se dobrovolně přesunul na závodní revír a nenarušil tak regulérnost soutěže. V samotném závodě se sice projevila jeho fyzická únava. Týden před závodem tvrdil všem ,že bez problémů uloví 130 kusů Ide , ale nakonec s 92 a celkovým pátým místem byl sám spokojen. Během tréninkového týdne , v době mé nepřítomnosti ,vyšlo najevo,že se nám zamiloval známý akvarista Charlie. Opět skončil v pořadí kolem patnáctého místa,ale alespoň to objasnilo jeho dosavadní výsledky ,nad kterými organizátoři nechápavě dosud kroutili hlavou. Charlie,který v loňském ročníku skočil mezi nejlepší desítkou,patřil letos k horkým kandidátům na titul. Na řece Wkra nakonec vyhrál Ladadar. U něj sice hrozilo že ani neodchytá ,protože se neustále pokoušel připojit ( samozřejmě mám na mysli závodní server) ,všem neustále sliboval 15 litrů domácího Cabernetu , když mu opraví připojení. Nakonec se ale připojil a………..všem vytřel zrak. Jeho 128 kousků znamenalo první místo a po jeho minulém zaváháni na waldweihru ,krásný vánoční dárek. Druhý v polsku skončil PED a pro bronz si došel Spoogy. Teď nás a celý peleton čeká vánoční pauza , během které všichni načerpají již chybějící síly a před silvestrovským závodem se máme jistě na co těšit. Tímto bych jménem svým a všech organizátorů ,chtěl popřát všem hezký Štědrý den ,hodně dárků a splněných přání pod stromečkem a krásné prožití Vánočních svátků.

Z polské Rzeky Wkry pan Loudil Tintěra

Důležitá poznámka: Oproti zvyklostem loni skončeného a letos probíhajícího českého poháru ,další revír vyjde na webu www.fishsim.cz již ve čtvrtek ráno a chytat se bude příští týden od ČTVRTKA DO SOBOTY tj.29.-31.12.2011.

Revír: Nice Ocean V2 Vydáno dne: 2011-12-08
Opět po týdnu se vám hlásím s další reportáží s českého poháru ve FS. Máme za sebou již čtvrtý závod,který jsme absolovali společně na revíru Nice Ocean. Jak sám název revíru napovídá tentokrát se lovilo na moři , a jak jsem již v minulém vydání předeslal,lovenou rybou byl žralok. Organizátoři si tedy připravily velice náročný a hlavně pro rybáře životu nebezpečný závodní víkend. Podle posledních zpráv s místního špitálu „ U majáku“ k žádnému vážnějšímu zranění nedošlo a vše tedy proběhlo beze ztráty končetiny. Hospitalizační zařízení sice několik borců během nelítostných soubojů s mořskými predátory navštívilo ,ale většinou (až na jednu vyjímku) vše spravil žejdlík námořnického mlsu. Tou jedinou výjimkou byl závodník , kterému se právě vylovený Thresher zakousl do ruky a se slovy dokud to nepodepíšeš tak tě nepustím ,donutil lakýrníka k životnímu rozhodnutí. Ten neváhal ani minutu, podepsal……..a v pátek se žení. Tímto bych jménem všech účastníků,organizátorů a fanoušků popřál Vše nej a mnoho štěstí do nového života. Zároveň doufáme,že až v sobotu přijedeš na Waldweiher (pozn. další závodní revír) přivezeš trocha jídla a pití i nám. Ale pojďme zpět na Nice ocean. Závod přinesl životní úspěch v podobě vítězství pro mladého a perspektivního pardubického lovce jménem Dabel. Ten svým přesným náhozem ,přímo do kuchyně vytáhl žraloka 27 kg a s velkým náskokem vyhrál. Druhý skončil Ladadar a na třetím místě do cíle doskákal klokan s vysočiny Kiklop,který zúročil vynikající tréninkové výsledky. Naopak až na patnáctém respektivě osmnáctém místě skončili zlatý a stříbrný z minulého týdne Ped a Spoogy. Závod tedy přesvědčil o vyrovnanosti celého startovního pole.A opět se uzkázalo že boj o titul a další medaile slibuje zajímavé a atraktivní souboje Nyní se celý peleton přesunul na waldweiher, kde nás čekají druhy a tedy zase pořádný masakr.
Z Nice ocean pan Loudil TintěraRevír: The German Club Venues Vydáno dne: 2011-12-01
V sousedním Německu,konkrétně v bavorských alpách nás čekal již třetí závod 2.ročníku českého poháru. Pořadatelé ani tentokrát naše lovce „nešetřili“ a na třetí podnik připravili u nás netolik používanou,ale zato oblíbenou techniku lovu- Muškaření. Samotný příjezd k našim západním sousedům se nesl v poklidném duchu a lovci postupně zabrali své vylosované místa a začali s tréninkem. I když tentokrát,oproti minulým dvěma závodům tempo a nasazení nebylo tak rychlé. To zřejmě zapříčinila únava z Litvy (nebo spíše mnoho té místní vodky).,ale jelikož pstruzi brali jako kdyby pět let nežrali na únavu se brzo zapomnělo.Tajenkou tedy bylo jakou hodinu lovu nejraději zvolit a hlavně jakou „mouchu“ zavěsit na udici.Druhým nezodpovězeným rébusem bylo,kolik se tak bude tahat za hodinu kilo ryb. Prvotním odhadům,které kolovaly mezi lovci, že sto kilo bude stačit na stupně vítězů ,vzal za své fakt ,že v pátek před závodem se prudce změnilo počasí. Celý startovní peleton se tak místo tradičního posedávání v baru a popíjení lahodných moků( hlavně rumu-ten je mezi soutěžícími nejoblíbenější) soustředil na vlastní taktiku . Jako první k vodě naskočil neúnavný Bertík a jeho 125,4 kilo ryb na břehu všechny předzávodní odhady utlumilo. Bertíkovi tento excelentní výkon vynesl celkové 5.místo na německém revíru. Závod nakonec vyhrál Spoogy , který vyhrál s úctyhodným náskokem před druhým Pedem.
Nyní se celý peleton přetěhoval na Nice ocean , tentokrát organizátoři přitvrdily na obtížnosti a lovenou rybou bude největší vytažený žralok. Tedy úkol nelehký ,ale jelikož český pohár je našlapaný hvězdnými lovci, věřme že úkol snadno řešitelný. Podle výsledků v prvních neoficiálních trénincích se tahají opravdu hezké kusy a tak věřme ,že se máme o víkendu opět na co těšit………….
Z The Germany Club River pan Loudil Tintěra

Revír: Guncha Dream River Vydáno dne: 2011-11-24
Druhý závod druhého ročníku „Českeho poháru“ zavedl celý peloton účastníků, organizátorů a rozhodčích na velmi zarybněný revír Guncha Dream River. Tento revír, jak již samotný název napovídá, vlastní (jelikož se jedná o soukromý revír) mezi našimi závodníky velmi oblíbený litevský fishman Guncha.
Samotný příjezd nás všech přinesl značnou nervozitu z toho, zda zde již nebude ukrutná zima a nebudeme muset někoho vysekávat z ledu? Jak budou na naše nástrahy reagovat místní ryby? Přece jenom je ve vodě nasazeno neuvěřitelných 150 druhů a právě tento díl byl zaměřen na ulovení co nejvíce druhů ryb.
Nakonec během celého týdne zde panovalo docela příjemné počasí, i když k jednomu „sekání, vysekávání“ málem došlo. Nejmenovaný závodník (z důvodu případných problémů s justicí nezveřejníme jeho jméno, jen jeho přezdívku „Lakýrník“) chtěl hned po skončení závodu sekat prsty Raduzovi, jelikož samotný závod vyhrál. Nakonec vše zachránila antidopingová kontrola a povolila Lakýrníkovi "JUM" a byl klid. Co se týká naší druhé předzávodní obavy, myslím, že vše proběhlo v naproté pohodě a většina rybářů si nádherně zachytala. Velkým plusem toho všeho bylo zdejší obyvatelstvo, které nás přijalo jako velkou delegaci místní specialitou. Podle statistické komise, která vyhodnocuje vše po každém závodě, proteklo skoro stejné množství vodky jako bylo vody v revíru. To vše potvrzují i slova známého závodníka Hevera, který se vyjádřil v rozhovoru pro místní televizi. Celou odpověd na otázku novinářů, přinášíme v necenzurované verzi:
- - - - - - - - -
„Krásný revír, jen pro mě asi trochu vzdálený. Měl jsem ohromné problémy s
překonáním časového posunu (musím si najít výmluvu), který zapříčinil malé
množství ulovených druhů. Nebýt domorodého obyvatelstva, jeho pohostinosti a přívětivosti, asi by
se mi na tomto revíru nelíbilo. Takto jsem chutně pojedl, ještě více popil. Zkrátka krásný víkend. Jen to chytání pak nestálo za nic. Raději rychle muškařit k západním sousedům

Přeji krásné podzimní dny
Hever
- - - - - - - - -
V samotném závodě, viz výše, vyhrál Raduz, který ulovil skoro polovinu možných druhů. Ale druhé a třetí místo, přineslo pro někoho sice překvapivé, ale podle manažerů a skautů všech teamů očekávané umístění Blondaka a Peda. Právě tito dva patří k favoritům soutěže a v Litvě předvedli, že umí zabrat v pravou chvíli. Naopak trochu zklamal v loňském ročníku oblíbený a též letos patřící k favoritům, známý akvarista Charlie, kterému jeho nemastný výkon přinesl až 18 pozici.
Nyní se celý peloton přesunul z východu od naší republiky na západ, kde na nás čekají pstruzi. Podle prvních tréninkových výsledků se opět máme na co těšit a určitě nás čeká velmi zajímavý víkend.
Z Guncha Dream Riveru pan Loudil Tintěra

Došlo po uzávěrce plátku:

Po zasedání rozhodčích a antidopingové kontroly organizátoři vydali důležité prohlášení.

„Prosíme o vymazání catchlogu.dat před každým závodem nebo nebudou
výsledky uznány. Tentokrát jsme si je našli, ale byly tam ryby i z
tréninku což je nepřijatelné. Ještě jednou opakujeme, že je nutné před
každým závodem smazat soubor catchlog.dat - po LOGnutí první ryby se
vytvoří nový soubor a budou v něm jen ryby týkající se závodu.
Dále žádáme rodiny lovící na jednom počítači aby si každý udržoval svůj vlastní vezírek (catchlog.dat) neboť se předejde dohadování čí je která ryba ve společném vezírku !!!
Děkujeme za pochopení„

Revír: Darling River Vydáno dne: 2011-11-16
Po téměř osmiměsíční pauze , jsem zde opět já (pozn. Pro nové odběratele tohoto bulvárního fishing plátku) Pan Loudil Tintěra.
Proč jsem znovu začal vydávat tento časopis snad nemusím ani psát. Podle počtu závodního pole na prvním závodě,podle počtu diváků a samozřejmě fanoušků všech aktérů, a podle počtu skautů a manažerů hledajících nové posily do svých různých Fishing a Carp Teamů je všem naprosto jasné ,že právě o minulém víkendu začal druhý ročník prestižního „ČESKÉHO POHÁRU ve FS“
Po loňském velmi úspěšném prvním ročníku se nám sice lehce obměnilo startovní pole. Ale zajímavé bitvy i v letošním roce slibuje zejména fakt ,že z první dvacítky rybářů z loňské soutěže chybí jen Klimvel a Milena (to je divné………..) ale startovní rošt posílilo několik mladých perspektivních nováčků.
Ale pojďme už k samotné soutěži. Letos si na nás pořadatelé připravili zbrusu ostrý a zejména díky cestování ,i finančně náročný start. První závod Jižní Austrálie ,poté přesun do zemí bývalého Sovětského svazu a třetí díl opět přesun do …..Ale zatím nepředbíhejme. Jak jsem již předeslal první podnik proběhl v Austrálii na překrásném revíru DARLING RIVER. Fakt ,že cílenou rybou byla největší z tria okounů ,Golden Perch ,Silver Perch a u nás známý Perch obyč.,sliboval zejména čudlaření a hrátky se splávkem co nejmenším olovem a co nejmenší nástrahou. Jenže již v prvních tréninkových dnech se na břehu objevilo několik krásně vybarvených „zlaťáků“ s váhou přes 4,5 kg a dokonce loňský vítěz celé soutěže vytáhl na břeh Goldena 6,2 kilogramů. Závod tedy nabral zcela jiných rozměrů a avizoval dramatické okamžiky . Přes 5 kilo se sice na ostro dostal jen vítěz Jerry a druhý v pořadí Raduz, ale to že 11 rybářů se dostalo přes čtyři kila tento fakt potvrdil. Když jsem se jako pokaždé během závodního a tréninkového týdne brodil vysokou trávou mezi závodníky s notýskem a tužkou v ruce ,neuniklo mi několik zajímavostí a taktických manévrů. Nejvíce mně však zaujala taktika zkušeného lovce Sejtana. V první chvíli jsem sice myslel ,že jsem si spletl rybník,ale poté jsem se ujistil ,že šílený řev známé death metalové kapely Cradle of Filth ,slouží k přilákání 4 kilových (jak nám v rozhovoru pro TV sám závodník přiznal) Ostriežikov. (pozn.autora –okounů). Sejtanovi nakonec tato taktika přinesla krásné šesté místo.
Na závěr mého prvního čísla časopisu „PLÁTEK TINTĚRY LOUDILA“ bych chtěl všem účastníkům popřát spoustu zábavy a rybářského umění na všech závodních revírech.Podle neoficiálních zpráv z hlavního stanu -direktoriát soutěže naplánoval letos 18 závodů.
Z jihoaustalského Darlingu pan Loudil Tintěra

Došlo po uzávěrce plátku:
Po zasedání antidopingové kontroly a komise pro schválení výsledků apelujeme na všechny závodníky ,aby si přečetli ještě jednou pravidla závodu. Jelikož máme ve startovní listině několik nováčků komise rozhodla ponechat výsledky v platnosti Ale od příště zejména počet připojení na závodní server a odcházení tam a zpět během celého víkendu nebude tolerováno. ( Je třeba si uvědomit že i po odchytání závodního limitu ,vstup na server s jiným revírem, jako v tomto případě u několika lovců na revír Guncha dream river není povoleno)
(c) Jerry 2011, design T.C. 2011